Back in Action – Leczenie tylnej ścianie

Leczenie odbicia kina domowego jest procesem całego pokoju, który obejmuje nie tylko płaskich powierzchni, takich jak ściany, sufity i podłogi, ale także powierzchni siedzenia. Szczególną dziedziną, która wymaga uwagi jest część wypoczynkowa, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie tylnej ściany wyznaczonej sali kina domowego. Zarówno rozmieszczenie mebli i dobór materiałów absorpcyjnych odgrywają istotną rolę w skutecznym leczeniu tylnej ścianie w dowolnym refleksji przestrzeni kina domowego.

Leczenie kina domowego tylnej ściany jest często skomplikowane ze względu na stwardnienie pokoju musi zaangażować. Przede wszystkim, są punkty refleksji na tylnej ścianie oprócz ścian bocznych i sufitu. W przypadku większych pomieszczeń, gdzie miejsc jest 10 lub 15 stóp od ściany tylnej, leczenie nie jest tak ważne. Jednak w większości sypialni wielkości lub salonu wielkości kina domowego, leczenie odbicie może coś do rozważenia. Istnieją konkretne punkty refleksji, które wymagają uwagi. Drugim problemem jest potrzeba na pułapki basowe na tylnej ścianie. W większości pomieszczeń, zwłaszcza prostokątnych pomieszczeń, energia basu ma tendencję do gromadzenia się w kierunku tylnej części sali. Z tego powodu, pułapki basowe są zalecane do tylnej ściany. Pułapki basowe wysokiej częstotliwości są szczególnie przydatne ze względu na ich zdolność do absorbowania wysokie odbicia częstotliwości, a także zapewnienia dodatkowego basu odłowu. Jeszcze inna możliwość leczenia tylną ścianę jest dyfuzja. Dyfuzja jest inne podejście do leczenia akustycznej niż absorpcji. Wchłanianie charakterystycznie wchłania wszystkie dźwięki, a dyfuzja rozprasza dźwięk równomiernie we wszystkich kierunkach. Co konkretnie jest dyfuzja nie ostrość, brać energię i siłę odbicia na zewnątrz, pozostawiając energię otoczenia w pomieszczeniu. Powoduje to korzyści z absorpcji przy redukcji filtrów grzebieniowych. Fale dźwiękowe nie są już odzwierciedlając z tą samą mocą, że byli, pozostawiając atrakcyjne polerowane dźwięk. Istnieje żywotności do tylnej ściany, na której są wdrażane dyfunduje.

Bas charakterystycznie gromadzi się w głębi sali. Podczas umieszczania materiał chłonny, specjalnie pułapek basowych, w głębi pokoju, poziom materiału może mieć wpływ na ogólną skuteczność wyłapywania basu. Dostępne są zestawy pokojowe, które posiadają wszystkie niezbędne materiały pakowane razem do pełnego leczenia pokojowej. Na przykład, zestaw może zawierać 2R. x 2ft. plac bass trap, który jest umieszczony na ziemi. Na szczycie pułapki basowej jest 2ft. x 4 stóp. dyfuzor. Pułapka jest ogólna dwóch stóp szerokości i 6 stóp wzrostu. Zestaw do montażu staje się pułapki basowej w rogu podłogi ściany do pochłaniania bas i dyfuzor umieszczony na wysokości uszu, by nie tylko rozbroić wyższe częstotliwości, ale także zapewnienia dodatkowej bas odłowu.

Podczas leczenia tylnej ściany przestrzeni kina domowego z bass odłowu, ważne jest, aby pokryć wszystkie narożniki: ściany do podłogi narożniki, ściany do sufitu, narożniki, ściany do ściany narożniki , Dodatkowo, panele odbicie strefa wolna od, które obejmują te dyfuzory na tylnej ścianie, muszą być na poziomie ucha, więc te punkty odblaskowe są również objęte. Sprzężenie tradycyjne bas odłowu z dyfuzji zapewni najlepszy możliwy dźwięk dla ostatecznego doświadczenie kina domowego.

 

Mike Deckys jest twórca i gospodarz http://www.SmarterHomeTheater.com/, ostateczne źródło informacji dla Home Theater odpowiedzi i edukacji online. Szukasz Home Theater Insight i inspiracji? Ciekawe wskazówki? Porada Eksperta? Odwiedź Smarter Home Theater, aby uzyskać odpowiedzi, które chcesz. Zapisz się na nasz biuletyn Dziś, a otrzymasz bezpłatną kopię naszej eBook, 7 zaskakująco prosta Secrets, aby cieszyć się w jakości kino domowe, http://smarterhometheater.com/subscribe/